Kliknij Sprawdź Zrozum. Fake News - Jak rozpoznać fałszywe wiadomości?

30 września, w bardzo ciepły, ale wietrzny ponieedziałek, młodzież z klasy medialno-teatralnej wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu - Zdroju.
Warsztaty pod nazwą "Kliknij Sprawdź Zrozum. Fake News - Jak rozpoznać fałszywe wiadomości?" dostarczyły uczniom wielu ciekawych informacji oraz umiejętności praktycznych w dziedzinie krytycznego podejścia do napływających do nas z różnych stron wiadomości.

Dodatkowo uczniowie otrzymali konkretne narzędzia pozwalające zweryfikować informacje. Warto wiedzieć, zwłaszcza w dzisiejszych czasach gdzie manipulacja informacją osiąga swoje szczyty, jak się przed czymś takim bronić. Na szczęście nie jesteśmy bezbronni - mamy przede wszystkim nasz krytyczny rozum oraz narzędzia, należy ich jedynie odpowiednio używać.
Warsztaty to pokazały w sposób bardzo interesujący i przystępny.
Dziękujemy pani Ewie Madej za zaproszenie i umożliwienie uczestniczenia w tych zajęciach.