Ćwierćfinały Województwa w Badmintonie dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych

W roku szkolnym 2023/24 nasza szkoła była organizatorem ćwierćfinałów wojewódzkich w badmintonie. Zawody te odbyły się 19 marca.

Naszą szkołę reprezentowali:

a) w kategorii dziewcząt:

• Weronika Pasek III D
  • Kamila Kapusta IV D
  • Hiacynta Grygier III D

b) w kategorii chłopców:

• Mateusz Kloczkowski II A
  • Szymon Kucharski II C
  • Mikołaj Telefin III A

Zarówno w kategorii żeńskiej jak i męskiej w zawodach brały udział cztery zespoły (mistrzowie i wicemistrzowie powiatu wodzisławskiego i jastrzębskiego). Rywalizację w zawodach rozpoczęli chłopcy. Zawody rozgrywane były w systemie meczów; mistrz powiatu wodzisławskiego z wicemistrzem powiatu jastrzębskiego i analogicznie wyglądała druga para półfinałowa. Spotkania toczyły się do trzech wygranych pojedynków, dwa mecze singlowe i jeden deblowy, przy braku rozstrzygnięcia kolejne spotkania singlowe. Nasza szkoła w meczu półfinałowym pokonała ZSP z Wodzisławia Śl. w stosunku 3:0 i czekała na wygraną drużynę z drugiej pary półfinałowej ZST Wodzisław – ZS Nr 6 Jastrzębie-Zdrój. W finale rywalizowaliśmy z drużyną ZS Nr 6 z Jastrzębia-Zdroju z którą wygraliśmy w stosunku 3:1 wygrywając turniej. Tym samym awansowaliśmy do Półfinałów Wojewódzkich, które odbędą się w Raciborzu 25 marca.
Klasyfikacja końcowa zawodów w kategorii chłopców:

1.  I LO Jastrzębie-Zdrój
  2. ZS Nr2 Jastrzębie-Zdrój
  3. ZST Wodzisław Śl.
  4. ZSP Wodzisław Śl.

Po zakończonym turnieju chłopców do rywalizacji przystąpiły dziewczyny. Turniej był rozgrywany w tym samym systemie jak u chłopców . Nasza szkoła w pierwszym półfinale rywalizowała z ZST z Wodzisławia Śl. Spotkanie to wygraliśmy 3:0 awansując do finału gdzie czekała na nas drużyna ZSP z Wodzisławia Śl. Mecz ten zakończył się zwycięstwem drużyny z Wodzisławia Śl. w stosunku 3:2. Tym samym drużyna z Wodzisławia awansował do półfinałów wojewódzkich – życzymy im powodzenia.
Klasyfikacja końcowa zawodów w kategorii dziewcząt:

1. ZSP Wodzisław Śląski
  2. I LO Jastrzębie-Zdrój
  3. ZST Wodzisław Śląski
  4. ZSTB Jastrzębie-Zdrój

Korzystając z okazji chciałbym podziękować tegorocznej maturzystce Kamili Kapusta za godne reprezentowanie naszej szkoły w zawodach sportowych w latach 2020-2024. Największy sukces Kamili to V miejsce w Finałach Wojewódzkich w badmintonie w roku szkolnym 2021/22.

Sędziami zawodów byli nasi uczniowie.
Zdjęcia Hiacynta Grygier
Opiekunem drużyn był R. Nowakowski