Inauguracja roku szkolnego 2016-2017

Dnia 1 września w Zespole Szkół Nr 1 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, w którym udział wzięli zaproszeni goście...

Dnia 1 września 2016 roku w Zespole Szkół Nr 1 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, w którym udział wzięli zaproszeni goście: Pan Zbigniew Supernak - asystent posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Grzegorza Matusiaka, Pan Łukasz Kasza - Przewodniczący Rady Miasta, Pan Andrzej Matusiak - Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta, Pan Krzysztof Janicki - Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Jastrzębiu-Zdroju. Akademię przygotowała klasa 3b gimnazjum wraz z wychowawcą panią Klaudią Mazurek.

Przemówienie Dyrektora ZS Nr 1

Dzień Dobry!

Szanowni Państwo, drodzy nauczyciele, wychowawcy, rodzice, drodzy uczniowie. W dniu dzisiejszym w Gimnazjum Nr 6 z Oddziałami Dwujęzycznymi inaugurujemy rok szkolny 2016/2017. W sposób szczególny powitam gości, którzy zaszczycili dzisiejsze wydarzenie swoją obecnością. Witam serdecznie:

• Pana Zbigniewa Supernaka - asystenta posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Grzegorza Matusiaka

• Pana Łukasza Kaszę - Przewodniczącego Rady Miasta

• Pana Andrzeja Matusiaka - Zastępcę Przewodniczącego Rady Miasta

• Pana Krzysztofa Janickiego - Przewodniczącego NSZZ „S” Pracowników Oświaty i Wychowania w Jastrzębiu–Zdroju.

Witam Grono Pedagogiczne, witam szanownych Rodziców.

Witam wychowawców oddziałów 1 gimnazjum: panią Iwonę Posio-Sikorę, Katarzynę Popek, Patryka Weyganda, Daniela Kanię, Aleksandrę Swaczyj, Annę Żemłę-Krajewską oraz Monikę Kłosek-Taraszkiewicz.

Witam wychowawców oddziałów 1 liceum: panią Romanę Figwer, Dominikę Kruk, Bernadettę Grim, Martę Henel – Furczyk.

Witam przedstawicieli jastrzębskich mediów – Jas24info – pana Bogusława Wawro.

I na końcu chciałbym przywitać WAS drodzy uczniowie!

U progu nowego roku szkolnego życzę Wam wszystkim wiary we własne możliwości. Niech ten rok szkolny upłynie Wam na spełnianiu marzeń i osiąganiu sukcesów.

Szanowni Uczniowie, w tym roku szkolnym poznajecie nowe przedmioty, nowych Nauczycieli i nowe wymagania.

Życzę Wam, byście marzyli o sukcesie i go osiągnęli. Ewentualne porażki, z którymi prawdopodobnie przyjdzie Wam się zmierzyć, traktujcie jako lekcję z której należy wyciągnąć wnioski. Miejcie odwagę marzyć dalej!

Pamiętajcie, iż macie obok siebie wielu sojuszników w walce o Wasze marzenia. Wasi Rodzice i Nauczyciele są cały czas blisko Was.

A Wam – szanowni Nauczyciele i Rodzice – życzę przede wszystkim tej bliskości z naszymi uczniami. Bądźcie sojusznikami w walce o ich tożsamość i marzenia. Dajcie im wsparcie i bądźcie dla nich natchnieniem.

Dziękuję Bardzo.

Dyrektor ZS Nr 1